Általános Szerződési Feltételek



Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban ÁSZF) tartalmazza az irdieta.hu weboldalon és webshopban elérhető szolgáltatás igénybevételének igénybevevő (továbbiakban: Felhasználó) általi használatának feltételeit. A webshop használatához szükséges azon technikai tájékoztatást, melyet ezen ÁSZF nem tartalmaz, a webshopban elérhető tájékoztatások nyújtják. 

Jelen Általános Szerződési Feltételeket a webshop valamennyi, a webshopban elérhető és megvásárolható árucikkének a webshopban történő megvásárlására alkalmazni kell.

A Felhasználó személyes adatainak kezeléséről az Adatkezelési Tájékoztató rendelkezik.

A szerződés nyelve magyar.

A szerződés írásbeli szerződésnek minősül, azokat a webshop iktatja, így az utólag hozzáférhető és megtekinthető a webshop telephelyén.

A irdieta.hu honlapon keresztül történő megrendelés távollévők között kötött szerződésnek minősül, amelyre a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet az irányadó.

A webáruház működésére az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak megfelelően irányadóak.

Webshop semmilyen magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.

A Felhasználó a webshop használatával tudomásul veszi és elfogadja a jelen ÁSZF-ben foglaltakat, magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen Általános Szerződési Feltételekben foglalt rendelkezéseket, tudomásul veszi és elfogadja az alábbiakat:

2. A szolgáltató

Név: Gurutechshop Kft. 

Székhely cím:1045 Budapest Széchenyi tér 10. 

Levelezési cím: 1045 Budapest Széchenyi tér 10.

Cégjegyzékszám: 01-09-201620
Adószám: 25131734-2-41

Telefonszám: 06202839296

Emailcím: hello@irdieta.hu

 

3. A HONLAP ELÉRHETŐSÉGE

A Honlap tartalmának minden része elérhető bárki számára, a tartalmak megtekintéséhez, a kosár megtöltéséhez, illetve a rendelés leadásához nincs szükség regisztrációra.

A webáruházból történő megrendelési olyamat során a jelen Általános Szerződési Feltételek elfogadása és tartalmának megismerése kötelező. Az ÁSZF elfogadása nélkül Felhasználó nem tud vásárolni a Honlapon.

Ennek megfelelően, a vásárlással Ön elismeri, hogy jelen dokumentum tartalmát megismerte és ezen ismeretek birtokában vásárolt a Honlapon, továbbá, hogy jelen dokumentum szabályainak figyelembevételével adta le megrendelését a Honlapon keresztül.

A vásárlás során megadandó kötelező adatok nélküli, illetve telefonon, megrendelés leadására a Szolgáltató nem biztosít lehetőséget. Nagyobb mennyiségű, egyedi megrendelés esetén kérjük, a megrendelés előtt vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a részletek egyeztetése végett.

Sikeres vásárlás esetén a Szolgáltató e-mail útján tájékoztatja Önt vásárlása részleteiről.

4. Szerzői jogok

4.1. A webshop egésze, annak grafikus elemei, szövege és technikai megoldásai és a szolgáltatás elemei szerzői jogi védelem vagy más szellemi alkotáshoz fűződő jog (így különösen védjegyoltalom) alatt állnak. A webshop a szerzői jog jogosultja vagy szerződéssel feljogosított felhasználója a webshopban, valamint a webshopon keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített, illetve értékesített valamennyi tartalomnak: így különösen, de nem kizárólagosan bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak (ideértve többek közt a webshop szöveges tartalmát, a termékek tartalmát, azok leírásait, valamennyi grafikát és egyéb anyagokat, a webshop felületének elrendezését, szerkesztését, a használt szoftveres és egyéb megoldásokat, ötletet, megvalósítást).

4.2. A webshop tartalmának, valamint egyes részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése vagy kinyomtatása magáncélú felhasználás céljából vagy a webshop előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett. A magáncélú felhasználáson túli felhasználás – például adatbázisban történő tárolás, továbbadás, közzé- vagy letölthetővé tétel, kereskedelmi forgalomba hozatal – kizárólag a webshop előzetes írásbeli engedélyével lehetséges.

4.3. A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően az webshop használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot Felhasználónak a webshop felületén szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására. A webshop rendeltetésszerű használatával járó megjelenítésen, az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen és a magáncélú másolatkészítésen túl e szellemi alkotások a webshop előzetes írásbeli engedélye nélkül semmilyen egyéb formában nem használhatók fel vagy hasznosíthatók.

4.4. A webshop fenntartja minden jogát szolgáltatásának minden elemére, különös tekintettel a irdieta.hu domainnevére, az ehhez tartozó aldomainekre, a webshop által foglalt, illetve használatba átadott minden más domainnévre, annak aloldalaira, valamint az internetes reklámfelületeire. Tilos minden olyan tevékenység, amely a webshop adatbázisának kilistázására, rendszerezésére, archiválására, feltörésére (hack), forráskódjainak visszafejtésére irányul, kivéve, ha erre a webshop külön engedélyt ad.

4.5. Külön megállapodás, vagy az erre a célra szolgáló szolgáltatás igénybevétele nélkül tilos a webshop által rendelkezésre bocsátott felület, illetve keresőmotorok megkerülésével a webshop adatbázisát módosítani, lemásolni, abban új adatokat elhelyezni, vagy meglévő adatokat felülírni.

4.6. A Szolgáltatás igénybevételével Felhasználó elfogadja, hogy a webshop a szolgáltatás igénybevétele során Felhasználó által feltöltött adatokat a vonatkozó Adatkezelési Tájékoztató keretei között bármikor és bárhol, korlátozás és külön díj fizetése nélkül felhasználhatja.

5. Felhasználási feltételek 

5.1. Felhasználó a webshopot kizárólag a saját kockázatára használhatja, és elfogadja, hogy a webshop nem vállal felelősséget a használat során felmerülő vagyoni és nem vagyoni károkért a szándékosan okozott, továbbá az emberi életet, testi épséget vagy egészséget megkárosító szerződésszegésért való felelősségen túlmenően.

5.2. A webshop kizár minden felelősséget a webshop használói által tanúsított magatartásért. Felhasználó köteles gondoskodni arról, hogy a webshop használata során harmadik személyek jogait vagy a jogszabályokat se közvetlenül, se közvetett módon ne sértse. Felhasználó teljes mértékben és kizárólagosan felelős saját magatartásáért, ilyen esetben teljes mértékben együttműködik az eljáró hatóságokkal a jogsértések felderítése végett.

5.3. A Felhasználók által a webshop használata során esetlegesen elérhetővé tett tartalmat a webshop jogosult, de nem köteles ellenőrizni, és a közzétett tartalmak tekintetében a webshop jogosult, de nem köteles jogellenes tevékenység folytatására utaló jeleket keresni.

5.4. A webshop oldalai olyan kapcsolódási pontokat (linkeket) tartalmazhatnak, amelyek más szolgáltatók oldalaira vezetnek. E szolgáltatók adatkezelési gyakorlatáért és más tevékenységéért a webshop nem vállal felelősséget. E szolgáltatók tekintetében kérjük, hogy figyelmesen olvassák el az adott szolgáltatók oldalain közzétett általános szerződési feltételeket és adatkezelési tájékoztatókat.

5.5. Az internet globális jellege miatt Felhasználó elfogadja, hogy a webshop használata során a vonatkozó Felhasználó állama szerinti jogszabályok rendelkezéseit figyelembe véve köteles eljárni. Amennyiben a webshop használatával összefüggő bármely tevékenység a Felhasználó államának joga szerint nem megengedett, a használatért kizárólag Felhasználót terheli a felelősség.

5.6. Amennyiben Felhasználó a webshopban kifogásolható tartalmat észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni a Szolgáltató részére. Ha a Szolgáltató a jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére vagy annak módosítására.

6. Vásárlás a webshopban

6.1. Az webshopban történő vásárlás esetén a Felhasználó az alábbi adatait adja meg a Szolgáltató részére: a vásárló neve, email címe, számlázási adatok, szállítási adatok. Az átadott adatok tekintetében kérjük olvassák át az Adatkezelési Tájékoztatónkat.

6.2. Szerződéskötés lépései

Felhasználó a megrendelni kívánt termék részletes jellemzőiről, áráról, a termék nevére vagy a terméket ábrázoló képre történő kattintást követően tájékozódhat. 

Keresse meg a webshopban azt a terméket, amit meg szeretne vásárolni, majd nyissa meg annak terméklapját.

Amennyiben a terméklapon a termék típusa megkívánja, hogy megadjon bizonyos paramétereket, úgy adja meg azokat a paramétereket, amelyekre szüksége van, majd nyomja meg a "Megvásárolom" gombot. Ezzel a gombnyomással a terméket vásárlásra jelöli.

Az előbbi gombnyomásra megnyíló oldalon adja meg adatait: nevét, emailcímét, telefonszámát, válasszon számlázási címet, szállítási címet, állítsa be a vásárolni kívánt mennyiséget. Ha elkészült, ellenőrizze az adatokat, majd nyomja meg a "Fizetés " gombot, hogy véglegesíthesse vásárlását. A rendszer ekkor a bank fizetési felületére küldi.
Utolsó lépésként a webáruház felületén a megrendelés sikeres elküldését követően megjelenik a rendelési azonosítója, mely a vásárlását egyértelműen azonosítja. A rendelési azonosítót a visszaigazoló emailben is elküldjük. A visszaigazoló email tartalmazni fogja a megvásárolni kívánt termékeket, azok paramétereit, és minden más adatot is, amit a rendelés során megadott a webshop részére. Ekkor Felhasználó és a webshop között szerződés jön létre, ami írásba foglaltnak minősül. Ez a szerződés kizárólag a visszaigazoló email formájában iktatódik.

Ha Felhasználó bármilyen hibát talál a visszaigazoló emailben szereplő adatokban bankkártyás fizetés esetén 10 percen belül vagy átutalással történő fizetés esetén az átutalás teljesítését követő 24 órán belül nem kapja meg a visszaigazoló emailt, akkor szükséges mielőbb jeleznie ezt a webshop ügyfélszolgálatának, hogy elvégezhesse a szükséges módosításokat. Ha Felhasználó nem talál hibát és megkapta az emailes visszaigazolást, akkor nincs más dolga, mint várni, amíg webshop küldi a termékeket.

További termékek vásárlásához a lépések ismétlése szükséges.

6.3. Adatbeviteli hibák javítása

Felhasználó a rendelés bármely szakaszában és a megrendelés webshop részére való elküldéséig a webshopban bármikor lehetősége van az adatbeviteli hibák javítására. Adatbeviteli hibának minősül például egy rosszul megadott mennyiség, rendelési adatok elírása stb. (pl. szállítási cím).

6.4. Ajánlati kötöttség, visszaigazolás

A Felhasználó által elküldött ajánlat (megrendelés) megérkezését a webshop késedelem nélkül, automatikus visszaigazoló email útján legkésőbb két munkanapon belül visszaigazolja, mely visszaigazoló email tartalmazza a vásárlás vagy a regisztráció során megadott adatokat (pl. számlázási és szállítási információk), a rendelés azonosítóját, a rendelés dátumát, a megrendelt termékhez tartozó elemek felsorolását, mennyiségét, a termék árát. Ha a Felhasználó a rendelését már elküldte a webshop részére és hibát vesz észre a visszaigazoló emailben szereplő adatok tekintetében, azt 24 órán belül jeleznie kell a webshop felé a nem kívánt rendelések teljesítésének elkerülése érdekében.

Felhasználó mentesül az ajánlati kötöttség alól, ha késedelem nélkül (két munkanapon belül) nem kapja meg az webshoptól az elküldött rendelésére vonatkozó visszaigazoló emailt.

E visszaigazoló email az webshop részéről a Felhasználó által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre az webshop és a Felhasználó között.

A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben foglaltak irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a fogyasztók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.

A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy - saját elbírálása alapján - ne minden rendelést szolgáljon ki.

A webshopban megvásárolt tanácsadásokat érintve a Felhasználó a vásárlást követően haladéktalanul, de legkésőbb 30 napon belül köteles a konzultáció időpontjára időpontot egyeztetni. A Szolgálatató telefonon fog egyeztetni vele, amennyiben az időpont egyeztetésre ebben a határidőben nem kerül sor, úgy a Felhasználó a konzultáción való részvételre való jogát elveszíti, és az általa a tanácsadás tekintetében megfizetett összeget elveszíti, illetve a Szolgáltató mentesül a szolgáltatási kötelezettség alól.

A Felhasználó az előre egyeztetett tanácsadás időpontot megelőzően legkésőbb annak kezdetét megelőző 24. óráig a Szolgáltató felé történt írásban megküldött üzenetben kezdeményezheti a konzultációs időpont módosítását. A tanácsadásra egyeztetett időpont 24 órán belül érkező módosítási kérelem tekintetében a Felhasználó a konzultáción való részvételre való jogát elveszíti, és az általa a konzultáció tekintetében megfizetett összeget elveszíti. Amennyiben a Felhasználó a konzultáció időpontját megelőző 24 órán belül a részvételt lemondja, a Felhasználó a konzultáción való részvételre való jogát elveszíti, és az általa a konzultáció tekintetében megfizetett összeget elveszíti. Amennyiben a Felhasználó új tanácsadási időpontot kíván igénybe venni, úgy a webshopban újabb tanácsadást kell vásárolnia.

6.5. Termékek és szolgáltatások vételára

A termékek és szolgáltatások vételára az webshopban valamennyi közterhet, adót is tartalmazó módon van feltüntetve, külön szállítási módot szükséges választani. 

A termékek és szolgáltatások ára magyar forintban (Ft) kerül feltüntetésre.

6.6. Fizetés

Az webshopban kizárólag bankkártyás fizetésre és átutalással történő fizetésre van lehetőség

Barion bankkártyás fizetés. Utánvétes fizetés nem lehetséges. 

Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a Szolgáltatóhoz nem jutnak el, azokhoz semmilyen módon nem fér hozzá.

A bankkártyás fizetés esetén a bankkártyaadatok kezelésére a fizetési szolgáltató, a Barion Payment Zrt. vonatkozó előírásai az irányadók.

A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013

A Felhasználó a vásárláskor a vásárló tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató, mint adatkezelő által a irdieta.hu weboldal adatbázisában tárolt személyes adatai átadásra kerülhetnek a Barion Payment Zrt., mint adatfeldolgozó részére. Az átadott adatok köre, az adattovábbítás módja és felhasználása tekintetében kérjük, olvassák át az Adatkezelési Tájékoztatónkat, valamint a Barion Payment Zrt. Általános Szerződési Feltételeit és Adatkezelési Tájékoztatóját.

Átutalással történő fizetés

Átutalással történő fizetés választása esetén a Szolgáltató a rendelés elküldését követően díjbekérőt küld a Felhasználó részére. A díjbekérő tartalmazza a Szolgáltató számlaszámát, amelyre a rendelés ellenértékét a Felhasználó köteles átutalni. Amint a díjbekérőn szereplő összeg a Szolgáltató által megadott számlaszámra megérkezik, úgy a rendelés visszaigazolása (visszaigazoló email megküldése) ezt követően történik meg.

6.7. Számla

Az webshop a megrendelt termékek kiszállításakor vagy azt megelőzően az Felhasználó részére a kifizetés igazolására emailben elektronikus számlát ad.

6.8. Kiszállítás feltételei, ára

A szállítás díja a Felhasználó által választott szállítási mód szerinti szolgáltató mindenkori díjszabása és vállalási feltételei szerint történik.

6.9. Kiszállítás során tapasztalt problémák

Ha a Felhasználó sérülést tapasztal a terméken vagy a csomagoláson az átvétel során, a sérülésekről jegyzőkönyv felvételét kell a kézbesítőtől kérnie. Amennyiben az átvételkor láthatóan sérült a csomagolás vagy a termék és a sérülés az áru átvételét megelőzően keletkezett, a termék visszavételét az webshop biztosítja. Az átvételt követően észlelt sérülésért az webshop felelősséget nem vállal!

6.10. Vásárlói regisztráció

A felhasználó által megadott adatok bármikor módosíthatóak.

  • Elállási/Felmondási jog

Az e Fejezetben foglaltak kizárólag a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül . eljáró természetes személyre vonatkoznak, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, valamint az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje (a továbbiakban “Fogyasztó").

7.1. A Fogyasztó 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni e szerződéstől. Hasonlóképpen, ha a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződés teljesítése megkezdődött, Fogyasztóként eljáró Felhasználó jogosult 14 napon belül indokolás nélkül felmondani a szerződést.

Az elállási/felmondási határidő az attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Fogyasztóként eljáró Felhasználó vagy az általa által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.

Ha a Fogyasztó elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni (például postán, telefaxon vagy elektronikus úton küldött levél útján) az alábbi címre: hello@irdieta.hu

Ebből a célból felhasználhatja az I. számú mellékletben található elállási nyilatkozat-mintát is.

Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási/felmondási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási/felmondási nyilatkozatát.

  • 7.1.        Az elállás/felmondás joghatásai

Ha Fogyasztó eláll ettől a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb az Fogyasztó elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül visszatérítjük az Fogyasztó által megrendelt termék árát. A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmazunk, kivéve, ha Fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli. A visszatérítést mindaddig visszatarthatjuk, amíg vissza nem kaptuk a terméket, vagy a Fogyasztó nem igazolta, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.

Fogyasztó köteles számunkra késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt elküldi a terméket. A termék visszaküldésének közvetlen költségét Ön viseli.

Elállási nyilatkozatát a Szolgáltatói adatok között feltüntetett telefonszámon, postai vagy e-mail címen, akár írásban, akár szóban közölheti a Szolgáltatóval. Ebben az esetben a Szolgáltató köteles a termék vételárát (szállítási költséggel együtt) az elállás közlésétől számított 30 napon belül a Fogyasztó részére visszatéríteni. A Szolgáltatónak az utánvéttel visszaküldött csomagot nem áll módjában átvenni és az így visszaküldött csomag költsége a Fogyasztót fogja terheli.

Elállási jog gyakorlása esetén a Szolgáltató követelheti a Fogyasztótól a termékek nem rendeltetésszerű használatából eredő kárai megtérítését. Ha az elállási jog alapján visszaszállított áru nincs kifogástalan, sérülésmentes és újra eladható állapotban, akkor a Fogyasztó kártérítésre kötelezett, amennyiben az áru állapotának romlása arra vezethető vissza, hogy Fogyasztó azt nem rendeltetésének megfelelően használta.

Szolgáltató kifejezetten fenntartja magának a jogot, hogy az egyedi megrendelésre készült termékek esetén történő elállás esetén (figyelemmel arra, hogy a megrendelő egyedi igényei szerint került a termék legyártásra) az adott termék tekintetében a termék vételárának megfelelő kártérítési összeget érvényesítsen.

Abban az esetben, ha a Szolgáltató a szerződés szerinti termék helyett a „Jótállás és szavatosság” pontban leírtak szerinti helyettesítő termékkel teljesít, elállás esetén a termék visszaszolgáltatásának költségeit Szolgáltató viseli.

Az e pontban foglaltak kizárólag a gazdasági vagy szakmai tevékenység körén kívül eső célból szerződést kötő vásárló (fogyasztó) tekintetében érvényesülnek.

Szolgáltató javasolja, hogy az elállási jog gyakorlása előtt érdeklődjön telefonon Szolgáltató munkatársainál, hogy az adott termékkel kapcsolatosan hogyan jogosult illetve jogosult-e az elállási jog gyakorlására. Természetesen, ha Ön a megrendelt áru átvételét követően valamely termékkel nincs megelégedve, úgy Szolgáltató azonnal segítséget nyújt Önnek elállási jogának gyakorlásában.

 Az alábbi esetekben Ön NEM gyakorolhatja elállási jogát:

  • Az elállási jog NEM gyakorolható olyan termékek esetében melyek csomagolásának bárminemű sérülése (törése, összezúzása, felbontása), vagy a termék átmeneti használata és annak sérülése a termék további értékesítését lehetetlenné teszi.

Ennek megfelelően Szolgáltató kizárólagosan sérülésmentes, hiánytalan csomagolású a termék eredeti állapotának megfelelő állapotában átadott termékek visszaszolgáltatása esetén köteles a vételárat a Fogyasztó részére megtéríteni!

Amennyiben Fogyasztó a visszaszolgáltatni kívánt árut nem megfelelően csomagolja be és az a visszaszállítás során maradandóan olyan módon megsérül, hogy a továbbiakban már nem értékesíthető, akkor az kizárja az elállási jog gyakorlását és a Szolgáltató nem kötelezhető a vételár visszatérítésre.

  • olyan termék vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiacnak az webshop által nem befolyásolható, a 14 napos elállási határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ;
  • olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a Felhasználó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állított elő webshop, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a Felhasználó személyére szabtak;
  • olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza,

Az ilyen termékek visszavétele az webshoptól nem várható el akkor, ha a Felhasználó a terméket közvetlenül védő csomagolást már felbontotta és rendeltetésszerű használatát megkezdte, hiszen ilyenkor nem zárható ki, hogy a termék emberi testtel vagy testnedvekkel, illetve baktériumokkal érintkezett, így a termék higiéniai vagy egészségügyi minősége már nem garantálható.

  • elektronikus (számítógépre letöltött) termék esetében.

Szolgáltató saját hatáskörben és egyedi elbírálás alapján dönthet a termékek visszavételének megtagadásáról azon esetekben, a fent meghatározott azon esetekben, amikor a Fogyasztó nem élhet elállási jogával. Szolgáltató ilyen esetben a visszaszolgáltatott termékek nem rendeltetésszerű használatából eredő károkat összegszerűsítheti és a visszatérítés összegéből levonhatja azt.

8. Termékszavatosság, jótállás

8.1. Termékszavatosság

A termék (ingó dolog) hibája esetén a fogyasztónak minősülő vásárló termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét Felhasználó a gyártóval szemben érvényesítheti.

Termékszavatossági igényként Felhasználó kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Felhasználónak kell bizonyítania.

Egy termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Termékszavatossági igényét Felhasználó a termék kiszállításától számított 24 órán belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. A hiba felfedezése után Felhasználó késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A közlés késedelméből eredő kárért Felhasználó a felelős.

Felhasználó a termékszavatossági igényét az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával (webshop) szemben gyakorolhatja.

A gyártó, forgalmazó (webshop) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:

  • a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
  • a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
  • a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.

A gyártónak, forgalmazónak (webshop) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.

8.2. Jótállás

Az áruházban kizárólag új, garanciális termékek kerülnek értékesítésre, kivételt képezhetnek ez alól egyes akciós termékek, melyek leírásában a garanciára vonatkozó információkat külön feltüntetjük.

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet rendelkezésének megfelelően a kötelező jótállás sávosan került meghatározásra, melynek kezdő időpontja a termék Önnek történő átadásának a napja. Szolgáltató a gyártó által önként vállalt jótállási időt biztosítja vásárlói részére, mely jótállási időt minden esetben a termékhez mellékelt jótállási jegy tartalmaz.

A jótállás időtartama:

a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,

b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,

c) 250 000 forint eladási ár felett három év.

Szolgáltató vállalja, hogy Vevőinek a garanciális ügyeik intézése esetén segítséget nyújt, és a Vevő érdekében a forgalmazóknál eljár. Amennyiben a Vevő ezen igényével keresi meg Szolgáltatót úgy a garanciális termék Szolgáltató telephelyére való visszajuttatásának költsége a Vevőt terheli. A garanciális csere vagy javítás után a terméket telephelyünkön lehet átvenni, melyről a Vevőt tájékoztatjuk. Amennyiben a Vevő telephelyünkön az árut nem tudja átvenni, saját költségén kérhet kiszállítást. Szolgáltató ugyanakkor fenntartja magának azt a jogot, hogy egyes esetekben a garanciális ügyintézést megtagadja és azt a Vevőnek a forgalmazóval kell direktben intéznie.

8.3. Felelősség

A Szolgáltató a megbízottnak történő átadásig, azaz az elektronikus termék letöltéséig, illetve a Magyar Posta Zrt-nek vagy az adott szállítói cégnek  történő átadásig vállal felelősséget a termékek minőségéért.

8.4. Szavatossági igények érvényesítése

Szavatossági igényeit Felhasználó az alábbi címen érvényesítheti:

Név: Gurutechshop Kft. 

Székhely cím: 1048 Budapest Széchenyi tér 10.

Email: hello@irdieta.hu

9. Panaszügyintézés

9.1. Panaszügyintézés helye

Felhasználó a termékkel vagy webshop tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:

Név: Gurutechshop Kft. 

Székhely cím: 1048 Budapest Széchenyi tér 10.

 

9.2. Panaszügyintézés módja

Webshop a termékkel vagy webshop tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogás 9.1. pont szerinti elérhetőségeken történt előterjesztését követően legkésőbb 30 napon belül – melybe a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény szerinti munkaszüneti napok ideje nem számít be – írásban érdemben válaszol Felhasználó kifogására, megjelölve a jogérvényesítés lehetősége esetén a jogérvényesítés lehetséges helyét, módjait valamint az arra nyitva álló határidőket.

A szóban közölt panaszt webshop azonnal megvizsgálja és szükség szerint orvosolja, feltéve hogy a panasz jellege engedi. Ha Felhasználó a panasz kezelésével nem ért egyet vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, webshop a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel, és annak egy másolati példányát Felhasználónak legkésőbb az előző pontban foglalt érdemi válasszal egyidejűleg megküldi.

9.3. Panaszügyintézés ideje

Webshop a Felhasználó által előterjesztett kifogásokat a 9.1. pontban megadott közvetlen elérhetőségeken, munkanapokon 9.00 - 16.00 óra között fogadja.

9.4. Egyéb jogérvényesítési lehetőségek

Amennyiben webshop és a Felhasználó között esetlegesen fennálló jogvita az webshoppal való tárgyalások során nem rendeződik, bírósági eljárást kezdeményezhet, továbbá fogyasztói jogvita esetén az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva Felhasználó számára:

• Panasztétel a területileg illetékes járási hivatalnál  (https://kormanyhivatalok.hu/)

• Békéltető testület eljárásának kezdeményezése https://bekeltetes.hu/udvozlo

A Szolgáltató székhelye szerint illetékes járási hivatal

Pest Vármegyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Főosztály

címe: 1088 Budapest, József krt. 6.

email címe: fogyved@pest.govponthu

telefonszáma: +36 1 459 4843

A Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület elérhetősége:

Pest Vármegyei és Érdi Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Békéltető Testület (Pest Vármegyei Békéltető Testület)

címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. IV/2

Telefon/Fax:   +36 1 792 7881

email címe:     pmbekelteto@pmkik.hu

Békéltető Testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában fogyasztónak minősül a külön törvény szerinti civil szervezet, egyház, társasház, lakásszövetkezet, mikro-, kis- és középvállalkozás is, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

10. Általános szerződési feltételek egyoldalú módosítása

A Szolgáltató az árváltozás és a vásárlási feltételek megváltoztatásának jogát fenntartja. Az esetleges változások a weboldalon való megjelenéstől számítva lépnek életbe és minden vásárlás alkalmával a megrendelés idejében fennálló feltételek kerülnek elfogadásra.

A Szolgáltató jogosult jelen Általános Szerződési Feltételeket a vásárlók webshop felületén történő előzetes tájékoztatása mellett egyoldalúan is módosítani. A módosított rendelkezések a hatályba lépést követően az webshop első használata alkalmával válnak hatályossá Felhasználóval szemben, azokat a módosítást követően leadott megrendelésekre kell alkalmazni.

11. Tulajdonjog fenntartása

A vételár teljes kifizetéséig a termék webshop tulajdonában marad. 

12.  Egyéb rendelkezések

Webshop fenntartja a jogot, hogy bármikor, bármilyen változtatást, javítást hajtson végre az webshopon előzetes figyelmeztetés nélkül és hogy az webshopot más domainnév alá helyezze át.

Jelen Általános Szerződési Feltételek hatályba lépésének ideje: 2023.10.13.

13. Adatkezelési tájékoztató

A Szolgáltató adatkezelési tájékoztatója a weboldalon az Adatkezelési tájékoztató címen érhető el. 

Tudástár

Mit érdemes tudni a Colitis ulcerosa betegségről?

A Colitis ulcerosa a vastagbél (colon) és a végbél (rectum) belső falát érinti. Általában a vastagbél alsó részén kezdődik és fokozatosan terjedhet felfelé a vastagbélben.

Eper- a csodagyümölcs

Az eper az egyik legkedvesebb gyümölcsünk, ami a jóidő, a nyár közeledtét is jelzi már nekünk. Lekvárként, süteményekbe de a reggeli zabkásánkat és műzlinket is feldobhatjuk vele.

Az allergiák és a probiotikum?

Sokat lehet olvasni arról mostanában, hogy a probiotikum létjogosultsága nem megalapozott, hogy hiába a sok reklám, cikk, tudományos bizonyíték- nem használ. Én abban hiszek, hogy tapasztalja meg az ember van-e értelme, haszna a dolgoknak és utána alkosson véleményt.

Crohn betegség diétája

A colitis ulcerosával ellentétben ez a betegség nem csak a vastagbelet, hanem a tápcsatorna teljes hosszát érintheti. Ebből adódik, hogy Crohn- betegségben jellemzőbben alakulhat ki felszívódási zavar. Ezt a kialakított étrend során is figyelembe kell venni.

A cukorbetegségről

A cukorbetegség (diabetes mellitus vagy „diabétesz”, magyarul „mézédes átfolyás”-t jelent a görög = „átmenet, átfolyás” és a latin „mellitus” = „mézédes” szavak összetételéből) a szervezet anyagcseréjének krónikus megbetegedése. Az elnevezés az egyik főtünetre, a cukor vizelettel való fokozott kiválasztására és a megemelkedett vizeletmennyiségre utal.

Mennyit hízhat egy kismama a terhesség alatt?

Talán minden nő fejében ott a gondolat, vajon mennyit fog hízni a terhesség alatt, mennyire változik meg a teste az áldott állapotnak köszönhetően. Mivel nem vagyunk egyformák, az általánosítás nem lenne helyes. Azonban megállapítható, hogy a legtöbb egészséges nő kb. 11-16 kg-ot hízik a terhessége alatt. Ideális esetben egy lassú, egyenletes gyarapodásról beszélhetünk.

Milyen kivizsgálások javasoltak a sikertelen terhesség során?

A sikertelen terhesség, vagyis az ismételt vetélés (habitális abortusz) esetén számos vizsgálatra van szükség annak érdekében, hogy az orvosok az alapvető okokat azonosítsák.

Hasmenés

Fertőzések –vírusok, baktériumok, gombák, melyek bekerülhetnek a levegőből, ételekből, italokból, nyers zöldségekről, szennyezett kézről. A kórokozók gyulladást okoznak a bélfalban, ez vezet hasmenéshez.

Zsírban oldódó vitaminok

Soha nem lehetünk elégedettek, ha az egészségünkről van szó. Természetesen nem túlzásokra gondolunk, hisz ismeritek az élethez való hozzáállásunkat: „Semmit sem túlságosan „(Delphoi jósda egyik felirata). Viszont fontos kötelességünk mindent megtenni az egészségünk érdekében saját magunkért, szeretteinkért, és még sorolhatnánk tovább hosszan az érveket.

Mit kell tudni a szelénről?

A szelént 1817-ben fedezték fel és Szelénéről egy görög istennőről kapta a nevét. A szelén nyomelem lévén aránylag kis mennyiségben szükséges a szervezet számára. 1959-ben bizonyították be először, hogy a szelén részt vesz az immunrendszerünk működésében.

Mikor beszélünk meddőségről?

A meddőség az a jelenség, amikor egy pár rendszeresen egy éven keresztül próbál teherbe esni, de ennek ellenére nem sikerül a terhesség létrehozása. A meddőség lehet férfiak vagy nők, illetve mindkettőjük problémájából eredő.



© IRDieta.hu | Minden jog fenntartva.



IRDieta.hu