Az allergiák és a probiotikum?



Az allergiák és a probiotikum?

Sokat lehet olvasni arról mostanában, hogy a probiotikum létjogosultsága nem megalapozott, hogy hiába a sok reklám, cikk, tudományos bizonyíték- nem használ. 

Én abban hiszek, hogy tapasztalja meg az ember van-e értelme, haszna a dolgoknak és utána alkosson véleményt. 

A korral előre haladva a sok munka és stressz hatására minket is utolért ilyen-olyan betegség. Az egyik legnehezebb volt ezek közül a lyukas bél szindróma. Sokáig csak a hajhullás volt a tünet, a fáradékonyság, majd jött az ekcéma. Miután túljutottam az allergiavizsgálaton, az orvos is meglepődve tapasztalta, több mint 12 dologra voltam allergiás. Ilyen nagyon ritkán fordul elő, így ennek teljesen más okai keresték. Egy másik cikkben már kifejtettük- a végső diagnózis lyukas bél szindróma. A bél belső rétege elvékonyodik (nálam ehhez elég volt két komolyabb antibiotikum kúra), és áteresztőbbé válhat bizonyos elemekre, romlik a felszívódás-  ez okozta a különböző panaszokat. 

A megoldás a 12 dolog teljes elhagyása volt az étrendből ( paradicsom ,fokhagyma, tej, citrom...stb.), illetve nagydózisú probiotikum kúra. Reggel és este is szedtem szorgalmasan. 

A hajhullás már a második héten megszűnt és azóta is csak egyre több újhajam nőtt. Fél évig tartott a kúra, amelynek a felére már minden tünet elmúlt, de még betartottam az utasítás, hogy 6 hónapig folytatni kell. A tavaszi vérvizsgálat eredménye már abszolúte pozitív volt, a tej érintettségen kívül minden megszűnt. 

Azóta is kúra szerűen szedem a probiotikumot, és igyekszem egészségesen táplálkozni. 

A probiotikum segített, hogy a bélflórám helyre kerüljön és újra egészséges legyek, mióta rendszeresen szedem megerősödött az immunrendszerem. Honnan tudom? Nem voltam beteg egy éve. Se nátha, se köhögés! Az ilyen - olyan tudományos bizonyítékokat és az internetes vitákat látva minden nap meglepődöm, hogy az emberek milyen bután állnak a dolgokhoz. A bélrendszerünk egészsége az egyik legfontosabb, ha nem a legfontosabb dolog. Hiába a sok vitamin, táplálékkiegészítő, ha nincs megfelelő közeg a felszívódásukhoz, ha a hasznosulásuk nem megoldott a sérült bélflóra miatt. Mint dietetikus is azt tudom tanácsolni, hogy mindenféle diéta kúra, vitamin kúra elkezdése előtt tegyük rendbe a bélflóránkat! 

Tudástár

Eper- a csodagyümölcs

Az eper az egyik legkedvesebb gyümölcsünk, ami a jóidő, a nyár közeledtét is jelzi már nekünk. Lekvárként, süteményekbe de a reggeli zabkásánkat és műzlinket is feldobhatjuk vele.

Az allergiák és a probiotikum?

Sokat lehet olvasni arról mostanában, hogy a probiotikum létjogosultsága nem megalapozott, hogy hiába a sok reklám, cikk, tudományos bizonyíték- nem használ. Én abban hiszek, hogy tapasztalja meg az ember van-e értelme, haszna a dolgoknak és utána alkosson véleményt.

Crohn betegség diétája

A colitis ulcerosával ellentétben ez a betegség nem csak a vastagbelet, hanem a tápcsatorna teljes hosszát érintheti. Ebből adódik, hogy Crohn- betegségben jellemzőbben alakulhat ki felszívódási zavar. Ezt a kialakított étrend során is figyelembe kell venni.

A cukorbetegségről

A cukorbetegség (diabetes mellitus vagy „diabétesz”, magyarul „mézédes átfolyás”-t jelent a görög = „átmenet, átfolyás” és a latin „mellitus” = „mézédes” szavak összetételéből) a szervezet anyagcseréjének krónikus megbetegedése. Az elnevezés az egyik főtünetre, a cukor vizelettel való fokozott kiválasztására és a megemelkedett vizeletmennyiségre utal.

Mennyit hízhat egy kismama a terhesség alatt?

Talán minden nő fejében ott a gondolat, vajon mennyit fog hízni a terhesség alatt, mennyire változik meg a teste az áldott állapotnak köszönhetően. Mivel nem vagyunk egyformák, az általánosítás nem lenne helyes. Azonban megállapítható, hogy a legtöbb egészséges nő kb. 11-16 kg-ot hízik a terhessége alatt. Ideális esetben egy lassú, egyenletes gyarapodásról beszélhetünk.

Milyen kivizsgálások javasoltak a sikertelen terhesség során?

A sikertelen terhesség, vagyis az ismételt vetélés (habitális abortusz) esetén számos vizsgálatra van szükség annak érdekében, hogy az orvosok az alapvető okokat azonosítsák.

Hasmenés

Fertőzések –vírusok, baktériumok, gombák, melyek bekerülhetnek a levegőből, ételekből, italokból, nyers zöldségekről, szennyezett kézről. A kórokozók gyulladást okoznak a bélfalban, ez vezet hasmenéshez.

Zsírban oldódó vitaminok

Soha nem lehetünk elégedettek, ha az egészségünkről van szó. Természetesen nem túlzásokra gondolunk, hisz ismeritek az élethez való hozzáállásunkat: „Semmit sem túlságosan „(Delphoi jósda egyik felirata). Viszont fontos kötelességünk mindent megtenni az egészségünk érdekében saját magunkért, szeretteinkért, és még sorolhatnánk tovább hosszan az érveket.

Mit kell tudni a szelénről?

A szelént 1817-ben fedezték fel és Szelénéről egy görög istennőről kapta a nevét. A szelén nyomelem lévén aránylag kis mennyiségben szükséges a szervezet számára. 1959-ben bizonyították be először, hogy a szelén részt vesz az immunrendszerünk működésében.

Mikor beszélünk meddőségről?

A meddőség az a jelenség, amikor egy pár rendszeresen egy éven keresztül próbál teherbe esni, de ennek ellenére nem sikerül a terhesség létrehozása. A meddőség lehet férfiak vagy nők, illetve mindkettőjük problémájából eredő.



© IRDieta.hu | Minden jog fenntartva.



IRDieta.hu